Джовинаци: Алфа Ромео не успя да постигне това, което заслужаваше

Според бившия пилот на Алфа Ромео Антонио Джовинаци отборът не е постигнал резултатите, които е заслужавал в хода на сезон 2021 във Формула 1.

Джовинаци напуска Алфа Ромео в края на сезон 2021 във Формула 1

По думите на италианеца, който през 2022 ще се състезава във Формула Е и ще бъде резервен пилот на Ферари и Алфа Ромео, през изминалата кампания късметът никак не е бил с него и Кими Райконен. Джовинаци успя само два пъти да влезе в зоната на точките в Монако и Саудитска Арабия, но имаше още няколко случая, в които събития извън неговия контрол му отнеха добри резултати.

Кими Райконен се надява Антонио Джовинаци да успее да се завърне във Формула 1

„През последните три години определено израснах. Само ако се видя в едно състезание през 2019 и сега, аз съм по-добър пилот и човек. Да, винаги се подобрявам и винаги искаме повече, но за жалост Формула 1 е такава.

Джовинаци след загубеното място в Алфа Ромео: Когато парите говорят Ф1 е безмилостна

„През миналата година (2020) имахме известни проблеми с колата и нямаше добри резултати. През тази (2021) имахме много състезания, в които имахме лош късмет, а бяхме в добра позиция. Разочароващо беше, че преди състезанието в Саудитска Арабия имах само една точка.

„Ако видим как се разви моето темпо, имахме четири участия във финалната квалификация, 4-5 пъти бяхме 11-и, наистина близо до топ 10, но със само една точка. В Джеда спечелихме две, но за жалост не постигнахме това, което заслужавахме“, заяви Джовинаци.

Алфа Ромео обяви кой ще партнира на Ботас през 2022 година

През 2021 той и Райконен успяха да съберат само 13 точки, което отреди на Алфа Ромео деветото място в конструкторския шампион. Зад тях остана само тимът на Хаас, чиито пилоти Мик Шумахер и Никита Мазепин не успяха да спечелят нито една точка. Най-доброто класиране за Алфа Ромео бяха две осми места, постигнати от Райконен в Русия и Мексико.

Още от Моторни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти