Бохум нанесе трета поредна загуба на Фрайбург с гол от центъра

Фрайбург претърпя трета поредна загуба в Бундеслигата. В мач от 13-ия кръг "Бразилците от Бресгау" отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Бохум. Въпреки поражението Фрайбург засега запазва третото си място в подреждането с 22 точки, докато Бохум записа трета поредна победа у дома и е 12-и с 16 точки.

Филип Лийнхарт даде аванс на гостите в резултата в 51-ата минута с удар с глава след центриране от фал, но Бохум успя да осъществи пълен обрат. Още в 55-ата минута дойде изравнителното попадение, дело на Себастиан Полтер, който провря топката между краката на противниковия страж Марк Флекен, а в 82-ата минута сръбската резерва Милош Пантович донесе трите точки на тима. Пантович наказа грешка на защитник на Фрайбург и с удар от центъра прехвърли майсторски излезлия неразчетено напред Флекен.