“Червените дяволи” са все по-близо до световните финали

Белгия постигна минимална, но изключително ценна победа с 1:0 над Беларус в гостуването си от 6-ия кръг на световните квалификации в група “Е”. Денис Прает бе героят на вечерта за “Червените дяволи”, отбелязвайки победното попадение в 33-ата минута, като с този успех тимът му вече е с единия крак в Катар 2022.

Белгия доминираше в мача, но не успяваше да материализира превъзходството си. В 31-ата минута Миши Батшуай порази вратата на съперника, но попадението не бе зачетено заради засада.

Само две минути по-късно обаче резултатът бе открит в полза на гостите. Салемакерс бе препънат в наказателното поле, но успя да подаде за Денис Прает, който с диагонален удар по земя отбеляза за 0:1.

Така Белгия записа петата си победа от началото на квалификациите и с 16 точки води убедително в класирането в групата. Беларус остава на 4-ото място с едва 3 точки в актива си.