Румъния отнесе Исландия за едно полувреме

Северните ни съседи от Румъния се поздравиха с втори успех в световните квалификации в група J, след като надиграха с 2:0 като гост Исландия. Първият си успех румънците записаха срещу Северна Македония, но имат и две загуби. Събраните шест точки им отреждат едва четвъртата позиция във временното класиране, което е оглавявано изненадващо от тима на Армения с 10 точки, следвана от Германия с 9. Първото полувреме в Рейкявик завърши без голове, но след почивката с попадения на Денис Ман в 47-ата и Николае Станчу в 81-ата румънците постигнаха целта си и останаха в борбата за място на Мондиал 2022. Румъния не е играла на световно първенство от Франция 1998, когато беше и последното участие на България на световни финали.