Байерн тръгна за Купата на Германия с погром с... 12:0

Шампионът Байерн (Мюнхен) очаквано започна участието си в турнира за Купата на Германия с разгром над петодивизионния Бремер. Баварците нямаха никакъв проблем и прегазиха своя съперник с 12:0. Още до почивката гостите водеха с пет гола след хеттрик на Ерик Максим Чупо-Мотинг, едно попадение на Джамал Мусиала и автогол на Ян-Лука Варм. През втората част Малик Тилман, Мусиала, Льорой Сане, Микаел Кюизанс, Чупо-Мотинг, Буна Сар и Корентен Толисо реализираха нови седем попадения.

Новият наставник на Байерн Юлиан Нагалсман остави извън състава си три от големите звезди на баварците. Мануел Нойер все още лекува контузия, докато Леон Горецка и Роберт Левандовски получиха почивка. Дайо Упамекано, Алфонсо Дейвис и Серж Гнабри пък останаха на пейката за началото. Ерик Максим Чупо-Мотинг и Корентен Толисо започнаха като титуляри. Новите попълнения Омар Ричардс и Буна Сар също стартираха.

Двубоят трябваше да се играе в началото на август, но бе отложен заради няколко случая на заразени с коронавирус играчи на петодивизионния тим.

Още в осмата минута Байерн откри резултата. Льорой Сане получи извеждащо подаване по левия фланг, напредна почти до аутлинията, след което върна по земя към Чупо-Мотинг. Нападателят нямаше известни проблеми при контрола, но все пак овладя топката и я прати във вратата на домакините. Куп грешки в защитата на Бремен съпроводиха тази първа голова атака на баварците. В 16-ата минута Джамал Мусиала удвои, след като направи добро двойно с Чупо-Мотинг и стреля елегантно в далечния ъгъл. В 27-ата минута Варм си отбеляза автогол, след като довкара топката след нов удар на Мусиала. Минута след това падна и четвъртото попадение. Домакините загубиха топката в своята половина, а Сане асистира на Чупо-Мотинг за втория му гол. Камерунецът просто засече от няколко метра. Чупо-Мотинг оформи своя хеттрик в 35-ата минута след удар с глава отблизо. Томас Мюлер му асистира също с глава, макар че топката рикошира и в бранител на Бремер.

В първите три минути на втората част Байерн наниза още два гола. Малик Тилман наказа поредната груба грешка в защитата на Бремер, след което Мусиала отбеляза втория си гол днес след асистенция на Чупо-Мотинг. Гредата лиши камерунеца от четвърти гол в 62-рата минута. Три минути след това обаче Льорой Сане направи 8:0, след като стреля много добре в далечния ъгъл.

В 77-ата минута домакините дори останаха с човек по-малко, след като Нобиле получи директен червен картон, след като без изобщо да се притеснява опъна сериозно фланелката на Тилман на границата на наказателното поле. Нобиле напусна терена с усмивка и бе бурно аплодиран от феновете на домакините.

Михаел Кюизанс направи 9:0 в 80-ата минута, след като стреля между краката на стража на домакините. Две минути след това Чупо-Мотинг, оставен свободно в наказателното поле, закръгли резултата на 10:0 с четвъртия си гол тази вечер. До края и Буна Сар и Толисо успяха да запишат имената си сред голмайсторите, оформяйки крайното 12:0 за Байерн. Междувременно Чупо-Мотинг регистрира и трета си асистенция, подавайки за попадението на Сар.