Минчев изгледа от пейката победа на Спарта

Бившият нападател на Черно Море Мартин Минчев не влезе в игра за Спарта (Прага) при победата с 4:0 над Храдец Кралове снощи. Младежкият национал беше в групата за двубоя, но Павел Върба го остави на пейката.

Домакините не успяха да вкарат гол до почивката, но след нея направиха най-силното си полувреме от началото на сезона. 19-годишният Адам Хложек откри в 54-ата минута с шут под гредата, а в 67-ата Якуб Пешек покачи на 2:0. Третият гол беше дело на Матей Полидар с добавка отблизо, а малко преди края на редовното време Пешек довърши гостите.

Спарта е начело в класирането с 13 точки, но и мач повече от Виктория (Пилзен). Съперникът на ЦСКА-София в Лигата на конференциите има 12 точки, а днес приема Карвина. Шампионът Славия (Прага) пък ще е домакин на Острава.