Крило на Балкан даде обяснение за разрухата в третата част и коментира предстоящото дерби с Левски Лукойл

Крилото на Балкан (Ботевград) Николай Грозев обясни пред клубния сайт, че слабата трета част е била основната причина за вчерашното поражение от Рилски спортист със 77:82 в дербито на 24-я кръг в НБЛ. Ботевградчани отбелязаха само три точки в третата четвърт, но въпреки това успяха да покажат характер и да направят битката равностойна до последния момент.

Рилецо се измъкна от захапката на Балкан, кошмарна трета част провали "зелените"

"Причина за загубата може би е третата част, която беше изключително слаба. Влязохме в една дупка, която и аз не знам как да я опиша, играхме слабо в нападение, в същото време слабо и в защита. В четвъртата част успяхме да се върнем в мача, но накрая и шансът не беше с нас. Може би тогава не изиграхме по най-правилния начин нападенията. По-скоро слабата организация в нападение беше причина да отбележим само три точки в третата, но пак казвам, не мога да си го обясня на какво се дължи. Рилски играе добра защита, но това не е оправдание да вкараме само един кош в частта.В първата част започнахме също доста бавно в защита, но нападението ни държеше в мача и след първата разликата беше само 7. Във втората затегнахме защитата и те ни вкараха само 12. Успяхме дори да обърнем, но просто нямахме право да изиграем така третата част, която е може би най-важната в мача.Аз се чувствам се все по-добре. Силите и енергията ми започнаха да се връщат. Мисля, че трябва да бъдем по-постоянни в нападение, може би по-организирани и да играем добре в защита, защото Левски са изключително добър отбор и ще ни бъде трудно и срещу тях", заяви Николай Грозев, който бе най-резултатен за "зелените" със 17 точки.

Снимка: Балкан