Кристъл Палас шокира Брайтън в края

Отборът на Кристъл Палас постигна драматична победа с 2:1 над Брайтън в двубой от 25-ия кръг на Премиър лийг.  Двубоят вървеше към равенство, когато успехът за лондончани донесе Кристиан Бентеке, който се разписа в петата от даденото от съдията продължение. Резултатът в мача беше открит от гостите в 28-ата минута, когато се разписа Жан-Филип Матета.Брайтън успя да изравни в началото на втората част чрез Жоел Велтман.

В петата минута на добавеното време опитният Кристиан Бентеке се разписа с удар от въздуха и донесе трите точки за Палас. С успеха Кристъл Палас събра 32 точки и върви на 13-ата позиция във временното класиране. Брайтън има 26, които му отреждат 16-ото място. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ