Аталанта пречупи Наполи в реванша и си уреди среща с Юве на финала (видео)

Аталанта е вторият финалист в турнира за Купата на Италия! Тази вечер възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини победиха Наполи с 3:1 в реванша от 1/2-финала на своя "Атлети Азури д'Италия" в Бергамо. В първия мач в Неапол не паднаха попадения, но днес ситуацията бе доста по-различна. Домакините поведоха с два гола на Дуван Сапата в 10-ата и Матео Песина в 16-ата минута. Неаполитанците върнаха интригата чрез Ървинг Лозано в 53-ата минута, но в 79-ата втори гол на Песина подпечата успеха на бергамаските, които по този начин си уредиха среща с Ювентус на финала.Наполи имаше първата добра възможност в мача. В 7-ата минута изстрел от воле на Лоренцо Инсиние премина встрани от вратата.Само три минути по-късно обаче Аталанта откри резултата. Дуван Сапата бе оставен необезпокояван пред наказателното поле и с вощен шут не остави шансове на вратаря за 1:0.Шест минути по-късно домакините удноиха преднината си с много красиво изработен гол. Робин Госенс пусна пас за Сапата в наказателното поле, а той елегантно с едно докосване изведе Матео Песина сам срещу вратаря, а той не сгреши за 2:0.Наполи обаче започна по-активно втората част и в 53-ата минута успя да намали изоставането си. Удар на Тиемуе Бакайоко рикошира в защитник и стига до Ървинг Лосано, първият му шут от воле бе спасен от вратаря, но при добавката нападателят вкара за 2:1.Аталанта обаче си върна преднината от два гола в 79-ата минута след нова добре изпипана атака. Сапата комбинира с Песина на границата на наказателното поле, халфът напредна на скорост и елегантно чукна топката покрай вратаря за 3:1.Така Аталанта се класира за пети път в историята си на финала за Купата на Италия. Отборът ще опита да спечели трофея за втори път, след като стори това през далечната 1963 година.