Борнемут поднесе първата изненада на 1/8-финалите на ФА Къп (видео)

Отборът на Борнемут, който се намира на шесто място в Чемпиъншип, елиминира елитния Бърнли на 1/8-финалите на ФА Къп, след като спечели с 2:0 на "Търф Моор". Сам Съридж откри резултата в 21-вата минута, след като засече от непосредствена близост центриране на Стейси. Две минути преди края Джуниър Станислас удвои от дузпа, след като Съридж бе фаулиран в наказателното поле. Така Борнемут спечели и втория си мач под ръководството на Джонатан Уудгейт, който в началото на месеца бе назначен за временен мениджър на мястото на Джейсън Тиндал. Интересно бе, че последния момент Ерик Питерс, който бе в стартовия състав на Бърнли, бе заменен, след като журналист напомни на домакините, че левият бек е наказан заради два жълти картони, които е получил в предишните два кръга на надпреварата. Антъни Гленън го замени. "Черешките" се класират на 1/4-финал за първи път от 64 години и за втори път в своята история изобщо. Жребият за следващата фаза на турнира за Купата на Англия е в четвъртък.