Бърнли е на 11 точки от опасната зона след триумф в Лондон (видео)

Бърнли прекъсна серия от четири поредни срещи без успех във всички турнири, след като надигра с 3:0 Кристъл Палас като гост в двубой от 24-ия кръг на Премиър лийг. Тимът на Шон Дайч нанесе своите удар в началото на двете полувремена. До десетата минута гостите водеха с 2:0. Йохан Берг Гудмундсон (5') се възползва от неразбирателство между Дан и Ван Аанхолт, за да открие резултата. Пет минути след това Джей Родригес засече с глава перфектно центриране от корнер на Макнийл.

Две минути след началото на второто полувреме Бърнли реши всичко с трети гол. Матю Лоутън проби отдясно, справи се с опита за шпагат на Аанхолт, след което пусна към Родригес. Последният му върна с много добро подаване. Лоутън стреля от движение в далечния ъгъл, вкарвайки първия си гол за Бърнли.
След този успех тимът на Шон Дайч е вече на 11 точки от зоната на изпадащите и само на три зад днешния си съперник, който заема 13-о място във временното класиране на Премиър лийг.
Това е най-изразителният успех за Бърнли в Премиър лийг през този сезон.
Лошата новина за отбора бе тежката контузия, която изглежда получи Бен Мий, който бе изнесен на носилка, след като удари главата си след сблъсък с Аю. Малко след това и Ерик Питерс напусна с травма в слабините.