Милан разгроми последния, а Златан влезе в клуб 500 (видео)

Отборът на Милан спечели с убедителното 4:0 домакинството си на Кротоне от 21-ия кръг на Серия “А”. Златан Ибрахимович (30', 64') и Анте Ребич (69', 70') отбелязаха по две попадения за победата, като 39-годишният нападател вече има 501 клубни гола в своята кариера. Стефано Пиоли беше направил само една промяна в своя състав и тя беше свързана с появата на Суалихо Мейте на мястото на Сандро Тонали. Плеймейкър отново беше Рафаел Леао, а на двата фланга бяха разположени Салемакерс и Ребич. Ибрахимович пък водеше нападението. Гостите бяха подредени в 3-5-2 с дебютанта Адам Унас и Самуел Ди Кармине в атака.

Още в шестата минута Давиде Калабрия прати топката в противниковата мрежа, но попадението не беше признато поради засада. В деветата Унас пробва техничен удар, но Джанлуиджи Донарума се протегна и го изби в корнер. Само минута по-късно Ди Кармине стреля с глава от добра позиция, но не успя да намери целта. В 16-ата пред Калабрия се откри нов шанс, но Алекс Кордас изби удара му отблизо. В 25-ата Леао опропасти опасна атака на домакините, с което си навлече гнева на своите съотборници. Пет минути след това обаче португалецът направи добра комбинация с Ибрахимович, която позволи на шведа да вкара своя клубен гол номер 500. Така той се присъедини към Лионел Меси и Кристиано Роналдо, които са единствените други активни футболисти с това постижение. В 42-ата минута Ди Кармине не затрудни Донарума със своя удар с глава. С този успех Милан събра 49 точки и се върна на върха в класирането. Кротоне пък остана на дъното с едва 12 спечелени пункта. МИЛАН - КРОТОНЕ 4:0 1:0 Ибрахимович (30') 2:0 Ибрахимович (64') 3:0 Ребич (69') 4:0 Ребич (70')