Сасуоло се върна към победите (видео)

Отборът на Сасуоло записа победа с 2:1 при гостуването си на Кротоне от 22-ия кръг на Серия "А". Така "неровердите" прекъснаха серията си от пет мача без успех, а новакът допусна четвърта поредна загуба.

В 14-ата минута Доменико Берарди откри за гостите с шут по земя. В 26-ата обаче Адам Унас изравни резултата след впечатляваща солова акция. В 43-ата Самуел Ди Кармине доведе до обрат в мача, но неговото попадение беше отменено след преглеждане чрез ВАР, което показа фаул в атака на Кофи Джиджи. В 49-ата Владимир Големич фаулира Мануел Локатели в наказателното си поле и последва дузпа. Тя беше успешно реализирана от Франческо Капуто. Мерт Мюлдур също се разписа за победителите в 84-ата минута, но голът не беше признат заради негов фаул в атака.

След този двубой Сасуоло все още е осми в класирането, но вече с 34 точки в актива си. Кротоне пък остава на дъното с едва 12 спечелени пункта.