Лестър нямаше проблеми да елиминира Стоук (видео)

Лестър нямаше проблеми да се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия. Въпреки отсъствието на Джейми Варди и Джеймс Мадисън, "лисиците" стигнаха до убедителен успех с 4:0 при гостуването си на втородивизионния Стоук Сити.Джеймс Джъстин откри резултата с красив гол в 34-ата минута. След почивката се разписаха Марк Олбрайтън, Айоси Перес и Харви Барнс. Най-добрата възможност за домакините се откри пред Сам Воукс при 0:0, но той стреля над вратата от воле. Стоук бе равностоен на моменти, но като цяло имаше голяма разлика в класите между двата отбора.

Два гола на Джош Кинг помогнаха на Борнемут да се справи с четвъртодивизионния Олдъм. "Черешките" спечелиха с 4:1, но двубоят бе равностоен през първото полувреме. Дейвид Брукс даде преднина на Борнемут в в 43-ата минута преди Бахамбула да изравния в самия край на първата част от дузпа. Родриго Рикелме се разписа в 49-ата минута, а а двата гола на Кинг сложиха край на съпротивата на тима от Втора Лига. Срещата трябваше да се играе на стадиона на Олдъм, но домакинството бе сменено и тя се игра на "Виталити Стейдиъм", тъй като теренът на "Баундъри Парк" бе замръзнал и не позволяваше да се играе футбол. Соунзи също продължава напред след успех с 2:0 при гостуването си на Стивънидж. Ветеранът Уейн Раутлидж откри резултата в седмата минута след удар с глава, а Виктор Гьокерес, който е взет под наем от Брайтън, удвои аванса на уелския тим малко след почивката с първия си гол за тима. Блекбърн напусна надпреварата, след като допусна домакинска загуба от третодивизионния Донкастър с 0:1. Единственото попадение бе дело на Ричардс в 42-ата минута. Домакините натиснаха накрая, но отборът от Първа лига уддържа и се класира за четвъртия кръг. РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ЗА ТРЕТИЯ КРЪГ НА ФА КЪП