ПСВ пречупи Гранада, двата тима продължават напред

Отборът на ПСВ Айндховен спечели с 1:0 визитата си на Гранада в мач от груповата фаза на Лига Европа. Мален отбеляза единствения гол в 38-ата минута. Въпреки поражението Гранада се класира за елиминациите в дебютното си участие в Европа. Холандците също продължават на 1/16-финалите, а в последния кръг ще се реши кой от двата тима ще е първи в групата.

След добрия старт испанците загубиха контрола върху топката. Първата добра възможност се появи в графата на холандците – Мален стреля встрани от вратата на Гранада. Макс направи страхотен рейд отляво и сервира топката на Мален ниско на първа греда, който отклони в мрежата за 0:1. През второто полувреме испанците заиграха по-силно, но не намериха сили да изравнят. Тимът от Аламбра обаче се класира напред заради победата на Омония над ПАОК.