Гранада остави назад проблемите в първенството (видео)

Гранада постигна така чаканата победа в Ла Лига, слагайки край на серията от пет срещи без успех в първенството. Бъдещият 1/16-финалист в Лига Европа нади с 1:0 Елче като гост в мач от 13-ия кръг и се изкачи до седма позиция - с равен актив с шестия Кадис.
“Рохибланкос” се представиха много силно и почти не дадоха шансове на съперника. Южноамериканците Луис Суарес и Дарвин Мачис изработиха попадението в 42-ата минута, като първият реализира след пас на втория.

Елче, който е новак в елита, няма успех от шест кръга насам и е на 13-о място. Отборът обаче е и с два мача по-малко, след като в първите два кръга не игра срещу Барселона и Севиля заради по-дългата почивка, която тези съперници получиха.