Локо (Пловдив) отнесе Арда във втората осмица (снимки)

Волейболистите на ПСК Локомотив (Пловдив) постигнаха четвърта поредна победа във втората осмица на Суперлигата на България. Момчетата на Владимир Орлов надиграха категорично у дома Арда (Кърджали) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:20) в отложен мач от 5-ия кръг, игран тази вечер в зала "Сила".Така Локомотив е еднолично начело във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача, но и среща по-малко. Арда пък е на последното 8-о място без успех до момента и 5 поредни загуби. Следващият мач за "железничарите" е на 5 декември (събота) от 18,00 часа като гост на Дунав (Русе), а кърджалийци са домакини на Славия ден по-рано на 4 декември (петък).В първия гейм Локомотив започна силно, като оформи добра преднина и не позволи на гостите от Арда да противодействат особено. Разликата остана стабилна и пловдивчани поведоха без проблеми след 25:18. Във втората част волейболистите на Владимир Орлов показаха още по-категорична игра и авансът се увеличи след 25:15. Не така стартира третата част, в която Арда взе преднина и лека-полека стигна четири точки. Постепенно Локо изравни и отново взе водещата роля. До края домакините не срещнаха особени проблеми и записаха чиста победа след 25:20 и 3:0.Най-резултатен за Локомотив бе Петър Христосков с 12 точки (2 блока), а Борислав Чукалов добави още 9 точки (1 блок, 2 аса) за победата.Въпреки това, за MVP на мача бе избран разпределителя Евгени Григоров, който се отличи с 3 аса за успеха.За Арда Станислав Вълков също завърши с 12 точки.Временно класиране:1. Локомотив (Пд)  4 4 0 12:0 12 точки2. Ботев (Лук)      2 2 0 6:1   63. Тетевен Волей   3 2 1 6:4   64. Дунав           2 2 0 6:2   55. Черно море      3 1 2 5:6   46. Берое 2016      1 1 0 3:0   37. Славия          4 0 4 1:12  08. Арда            5 0 5 1:15  0Снимки: lokomotivpd.com