Тимът на Фарьорските острови пропусна голям шанс за промоция

Преди днешния ден отборът на Фарьорските острови имаше преднина от пет точки на върха на група 1 на Дивизия D в Лигата на нациите и виждаше промоцията. След днешните срещи обаче ситуацията му изглежда коренно различна.Отборът на Хекан Ериксон завърши 1:1 при гостуването си Латвия. Успех в Рига щеше да гарантира на Фарьорските острови първото място в групата. Сега на отбора му предстои гостуване в Малта и ако домакините спечелят, могат да завършат на върха.В днешния двубой латвийците имаха няколко възможности през първата част, като в 33-ата минута удариха греда. Гостите обаче също създаваха проблеми на защитата на домакините.Двата гола паднаха в рамките на минута през второто полувреме. Латвия поведе след попадение на Камес в 59-ата минута, гостите изравниха секунди по-късно след удар с глава на Ватнхамар.СТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕ