Челси продължи възхода (видео)

Челси записа четвърта поредна победа във всички турнири, след като спечели домакинството си на Шефилд Юнайтед с 4:1. След този резултат лондончани са трети в класирането, на точка зад Саутхамптън и Ливърпул."Сините" не бяха допускали гол в предишните си пет мача, но Шефилд Юнайтед поведе на "Стамфорд Бридж" още в деветата минута с гол на Макголдрик. Тимът на Франк Лампард стигна до пълен обрат до почивката след попадения на Ейбрахам и Чилуел, като и при двата гола играчите на домакините имаха късмет при ударите си.Тиаго Силва отбеляза първия си гол за Челси през второто полувреме, в което домакините тотално доминираха. Тимо Вернер също се разписа, като оформи крайното 4:1.Шефилд Юнайтед се закотви на дъното на класирането. Отборът на Крис Уайлдър е с една точка след осем изиграни мача.

Лондончани създадоха първата опасност още в четвъртата минута. Топката стигна до Чилуел в наказателното поле, той стреля от малък ъгъл, а ударът бе отразен от Рамсдейл. В деветата минута гостите изненадващо поведоха. След удар на Берг Макголдрик успя да отклони топката и не остави шансове на Менди. "Сините" не бяха допускали гол в предишните си пет мача. Челси не се притесни особено от ранното попадение, защото знаеше, че ще има своите шансове. В 23-ата минута тимът на Лампард изравни с известна доза късмет. Зиеш изведе Ковачич, който пък намери Ейбрахам. Ударът на нападателя не бе точно това, което той искаше да направи, но се получи. Топката тупна в терена и се насочи неспасяемо към мрежата. ЧЕЛСИ - ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД 4:1 0:1 - Макголдрик (9) 1:1 - Ейбрахам (23) 2:1 - Чилуел (34) 3:1 - Тиаго Силва (77) 4:1 - Вернер (80)   СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ