Челси продължи възхода (видео)

Челси записа четвърта поредна победа във всички турнири, след като спечели домакинството си на Шефилд Юнайтед с 4:1. След този резултат лондончани са трети в класирането, на точка зад Саутхамптън и Ливърпул.

"Сините" не бяха допускали гол в предишните си пет мача, но Шефилд Юнайтед поведе на "Стамфорд Бридж" още в деветата минута с гол на Макголдрик. Тимът на Франк Лампард стигна до пълен обрат до почивката след попадения на Ейбрахам и Чилуел, като и при двата гола играчите на домакините имаха късмет при ударите си.

Тиаго Силва отбеляза първия си гол за Челси през второто полувреме, в което домакините тотално доминираха. Тимо Вернер също се разписа, като оформи крайното 4:1.

Шефилд Юнайтед се закотви на дъното на класирането. Отборът на Крис Уайлдър е с една точка след осем изиграни мача.

Лондончани създадоха първата опасност още в четвъртата минута. Топката стигна до Чилуел в наказателното поле, той стреля от малък ъгъл, а ударът бе отразен от Рамсдейл.
В деветата минута гостите изненадващо поведоха. След удар на Берг Макголдрик успя да отклони топката и не остави шансове на Менди. "Сините" не бяха допускали гол в предишните си пет мача.
Челси не се притесни особено от ранното попадение, защото знаеше, че ще има своите шансове. В 23-ата минута тимът на Лампард изравни с известна доза късмет. Зиеш изведе Ковачич, който пък намери Ейбрахам. Ударът на нападателя не бе точно това, което той искаше да направи, но се получи. Топката тупна в терена и се насочи неспасяемо към мрежата.
След изравняването домакините имаха още по-голям контрол. Разбъркване в наказателното поле като по чудо не доведе до нов гол, а удар на Тимо Вернер срещна гредата. Лондончани поведоха отново с късмет. Топката се удари в крака на Чилуел и се озова в мрежата без защитникът да може да реагира.

След почивката доминацията на Челси бе тотална и "сините" можеха да постигнат разгром. Още в 47-ата минута Ковачич бе близо до гол, но блестяща намеса на Башам успя да отклони топката. След това Ейбрахам се размина с ново попадение.

Очакванията за трети гол се оправдаха, но той дойде от неочакван източник. Тиаго Силва реализира първото си попадение за клуба. Бразилецът, който започва да се чувства все по-комфортно в Лондон, отклони топката с глава след центриране на Зиеш.

Секунди по-късно бившият играч на Аякс изведе Вернер, но той пропусна великолепна възможност. Германецът се реваншира веднага. Той бе озова зад защитата на съперника и заби топката в мрежата.
ЧЕЛСИ - ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД 4:1
0:1 - Макголдрик (9)
1:1 - Ейбрахам (23)
2:1 - Чилуел (34)
3:1 - Тиаго Силва (77)
4:1 - Вернер (80)