Две дузпи помогнаха на Челси да надвие Рен (видео)

Челси постигна втората си победа в група "Е" на Шампионската лига, след като надви с класическото 3:0 Рен в домакинството си от третия кръг. "Сините" от Лондон не срещнаха големи затруднения в мача и взеха трите точки с два гола на Тимо Вернер от две дузпи в 10-ата и 41-ата минута, както и още едно попадение, дело на Тами Ейбрахам в 50-ата минута. Освен това те играха с човек повече от 41-ата минута, когато Далберт бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Домакините на "Стамфорд Бридж" стартираха по-добре и в 10-ата минута Тимо Вернер откри резултата от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него на границата на наказателното поле.

В 37-ата минута Челси получи втора дузпа в мача, този път за игра с ръка на Далберт. Ситуацията бе разгледана с ВАР, а защитникът на гостите получи втори жълт и червен картон и остави отбора си с 10 души на терена. Отново Вернер изпълни наказателния удар и отново не сгреши за 2:0.

В началото на втората част англичаните довършиха съперника с трето попадение. Риис Джеймс центрира отдясно и Тами Ейбрахам отблизо засече във вратата за 3:0.

В края на мача гостите можеха да направят загубата си по-почетна, но гол на Жереми Доку бе отменен заради засада.

В крайна сметка Челси взе своето и със 7 точки излезе начело в класирането в групата. Рен пък вече е на дъното с 1 спечелена точка.