Локо (Пд) се измъкна по терлици в Нова Загора след 120 минути и 7 гола (видео)

Локомотив (Пловдив) се измъкна по терлици в гостуването си на Загорец. "Смърфовете" преодоляха изключително трудно 1/8-финалите от турнира за Купата на България и ще продължат защитата на трофея си. Възпитаниците на Бруно Акрапович победиха аматьорския Загорец (Нова Загора) с 4:3 след 120 минути игра.
Пламен Иванов (20) изведе домакините напред, а Димитър Илиев (24) изравни от дузпа малко по-късно. След това нелеп автогол на Явор Иванов (30) даде аванс на "смърфовете". Пламен Иванов (87) възстанови равенството минути преди края на редовното време. В продълженията Парвиз Умарбаев (99) и Кенан Муслимович (110) бяха точни за пловдивчани, а Пламен Иванов (115) оформи своя хеттрик от дузпа. Воденият от Мирослав Миндев тим се намира на второ място в Югоизточната Трета лига, а през уикенда загуби от Борислав (Първомай) с 3:4 в голово шоу. Сега Загорец бе на косъм от това да поднесе изненадата на турнира и да детронира носителя на Купата през последните две години. В състава на аматьорския отбор има опитни играчи с дълъг стаж в елита - Иван Стоянов и Коста Янев. Аут пък е Мартин Маринов. Срещата започна по доста неприятен начин за Загорец. Двама футболисти на домакините трябваше да бъдат заменени принудително още до 10-ата минута. Стражът  Евгени Караманов отстъпи мястото си на  Иван Стоянов, а Пламен Иванов замени Георги Георгиев.