Арда се затрудни, но все пак се наложи над Спартак (Варна) и продължи напред за Купата (видео)

Васил Петров: Спартак (Вн) излиза за победа срещу Арда
Арда (Кърджали) се наложи трудно в гостуването си на Спартак (Варна) в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Ловре Кнежевич (21’) и  Спас Делев (60’) донесоха успеха на елитния тим, а точен за домакините бе Янаки Смирнов в 51-ата минута. Мачът се проведе на стадион “Спартак” в морската ни столица, като се игра пред празни трибуни. Това обаче не спря феновете да подкрепят варненския тим, които бяха застанали на оградата на стадиона и създаваха атмосфера цял мач.
Кадрови проблеми мъчат Арда преди гостуването на Спартак във Варна за Купата
Двата тима започнаха равностойно срещата, но Арда успя да открие резултата в 21-ата минута. Точен за тима от Кърджали бе Ловре Кнежевич, който бе изведен сам срещу вратаря от Адад.

В следващите няколко минути Спартак (Варна) бе отборът, който оказваше натиск и търсеше да се върне в мача, но така и не се стигаше до по-опасно положение пред вратата на Васил Симеонов.

В 41-ата минута нападателят на Спартак Тугай Наджет успя хубаво с глава да изведе Георгиев, който излизаше сам срещу вратаря на Арда, но стражът се оказа по-бърз и успя да улови топката преди да бъде нанесен удар.

В самия край на първото полувреме Спартак (Варна) получи правото да изпълнява пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле. Зад топката застана Венцислав Гурков, който отправи хубав изстрел, но вратарят изби с крак.

В 51-ата минута Спартак успя да изравни. Георги Георгиев отправи много красиво подаване по въздуха, с което изведе Янчо Андреев зад гърба на защитниците на Арда. Футболистът с номер 19 остана очи в очи със стража на гостите и с много точен изстрел по зема успя да отбележи.

5 минути по-късно Кнежевич успя да се измъкне от защитниците на Спартак и остана очи в очи с вратаря. Нападателят се опита да подаде към влизащият Мишо Александров, но стражът на домакините Християн Славов успя да избие с крак.

В 60-ата минута Арда отново излезе напред в резултата благодарение на влезлият като резерва Спас Делев, като след гола гостите поеха инициативата и в следавщите 15 минути бяха по-активни на терена.

В 73-ата минута Арда имаше шанс да направи резултата и 3:1. След хубава контраатака и комбиницаия между футболисти на гостите, Ловре Кнежевич се озова на чиста позиция сам срещу вратаря, но ударът му срещна страничния стълб. Останаха обаче сериозни съмнения за засада, като такава не бе вдигната.

Интересна ситуация се разигра в 77-ата минута, когато след нова контраатака влезлият като резерва Спас Делев пробиваше сам по лявото крило. Изведнъж обаче на терена се появи втора топка и по този начин играта и атаката на Арда трябваше да бъдат спрени.

В заключителните секунди на мача Спартак имаше шанс да вкара изравнително попадение, когато след центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле. Изстрелът обаче, който се получи, мина високо над напречната греда.

СПАРТАК (ВАРНА) - АРДА 1:2
0:1 Кнежевич (21)
1:1 Андреев (51)

1:2 Делев (60)

Стартови състави:

Спартак (Варна): 12. Славов, 14. Михайлов, 5. Паскалев, 3. Ибрям, 13. Върбанов, 8. Георгиев, 19. Андреев, 10. Смирнов, 11. Гурков, 66. Юнуз, 90. Неджет

Арда: Симеонов, 20. Лозев, 71. Крумов, 4. Стоев, 11. Георгиев, 27. Мартинов, 80. Котев, 15. Адад, 7. Александров, 10. Ковачев, 22. Кнежевич

Снимки: Sportal.bg