Локо (Пд) взе дербито с Ботев (Пд) при ветераните, Гонзо си тръгна ядосан

Ветераните на Локомотив (Пловдив) се класираха за областния финал! “Черно-белите” елиминираха Ботев (Пловдив) с 5:4 след дузпи и продължават напред, където ще гостуват на Асеновец (Асеновград).

Двубоят на “Футболен комплекс Ботев” беше много оспорван. Домакините успяха да поведат първи в резултата в 27-та минута. Илия Пехливанов бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Георги Иванов, който направи 1:0 за “жълто-черните”.

През втората част Локомотив натисна здраво своя съперник, а срещата се изнерви сериозно. Две поредни ситуации, в които реферът отсъди нарушения в полза на Ботев, изнервиха играчите на терена, като Георги Иванов от “черно-белите” напусна терена в знак на протест срещу съдийските отсъждания. Последваха нови разправии, а Веселин Минев от Ботев бе изгонен. В Локомотив настъпиха промени – Стоян Ламбов застана на вратата, заменяйки Стоян Колев, който игра като нападател. Четвърт част преди края “черно-белите” изравниха. Стоян Колев пусна пас към Ванчо Траянов, който с прецизен удар вкара за 1:1. В следващата атака Локомотив можеше да стигне до пълен обрат. Стоян Колев от пряк свободен удар нацели напречната греда на вратата на Ботев. До края на срещата нови попадения не паднаха и двата отбора преминаха към изпълнение на дузпи.

Играчите на Локомотив показаха по-точен мерник и се поздравиха с победата за крайното 5:4.

Локомотив: Стоян Колев, Георги Мечечиев, Иво Костадинов, Спас Топузов, Николай Костов, Филип Георгиев, Георги Марчев, Ванчо Траянов, Георги Иванов, Васил Кръстев, Христо Телкийски (Стоян Ламбов, Тодор Димов, Стефан Саламанов).