Заразеният с коронавирус АЗ Алкмаар си тръгна триумфално от "Сан Паоло" (видео)

Отборът на АЗ Алкмаар постигна изненадваща победа с 1:0 над Наполи в първия си мач от група "F" на Лига Европа. Нидерландците бяха разкъсвани от проблеми преди срещата, тъй като няколко техни играчи и служители са заразени с коронавирус. Въпреки това гостите си тръгнаха с трите точки от "Сан Паоло" след гол на Дани де Вит в 57-ата минута, записвйки първи успех от шест мача насам във всички турнири.Наполи пръв можеше да открие резултата в 22-ата минута с опасен удар на Матео Политано, който бе спасен от вратаря.Гостите отговориха с възможност пред Сугивара в 35-ата минуа, който напредна на скорост и стреля, но покрай вратата. В ответната атака неаполитанците пропуснаха нов добър шанс. Витор Осимен намери Дрис Мертенс на добра позиция в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата.В началото на вртората частсамият Осимен изскочи на стрелкова позиция, но също не успя да намеи очертанията на вратата.Така се стигна до 57-ата минута, когато Свенсон почти от аутлинията върта за Де Вит, който от движение насочи топката във вратата и отбеляза за 0:1.До края на срещата Наполи напави всичко по силите си да стигне по не до равенството, но с пропуски се отличиха Дис Мертенс, Лоренцо Инсиние, Диего Деме и Матео Политано.В крайна сметка АЗ Алкмаар удържа победата и записа първи три точки в актива си, като в следващия кръг приема Риека. Наполи пък тепърва ще се съвзема от този неприятен шамар. Играчите на Дженаро Гатузо са гости на Реал Сосиедад в следваия кръг.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ