Лацио се завърна ударно в Шампионската лига (видео)

Лацио се завърна ударно в Шампионската лига, постигайки победа с 3:1 над Борусия (Дортмунд) в първия си мач в група "F". "Орлите" изиграха силен мач и заслужено запсаха първи три точки в актива си. Чиро Имобиле откри още в 8-ата минута, а автогол на Марвин Хитц в 24-ата удвои преднината на домакините на "Олимпико". Ерлинг Холанд върна едно попадение за дортмундци в 71-ата минута, но Жан-Даниел Акпа-Акпро оформи крайното 3:1 в 76-ата минута.Лацио започна мача по-добре и в 8-ата минута Хоакин Корея проби и подаде за Имобиле в наказателното поле, а той без забавяне стреля във вратата за 1:0.Гостите обаче бързо можеха да се върнат в мача. В 12-ата минута Томас Дилейи направи страхотен пропуск, като отблизо нацели напречната греда.Три минути по-късно събитията отново се пренесоха пред Марвин Хитц, който трябваше да се намесва след шут на Имобиле. В 23-ата минута и Корея стреля точно, но слабо и в ръцете на вратаря.В 24-ата минута Лацио все пак удвои преднината си. При едно центриране от корнер Хитц излезе лошо и топката се отклони от него във вратата му за 2:0.Борусия вдигна оборотите през втората част и в 50-ата минута Холанд проби мощно, но ударът му бе спасен от Томас Стракоша.В 71-ата минута норвежецът обаче бе точен. Той получи пас от Джовени Рейна около точката на дузпата и веднага стреля във вратата за 2:1.Радостта на гостите обаче бе кратка. В 76-ата минута Имобиле получи пас зад защитата и върна към Акпа-Акпро, който отблизо засече за 3:1.Така Лацио записа първа победа на сметката си в групата. В следващия кръг "Орлите" гостуват на Брюж. Борусия пък тепърва ще трябва да попълва точковия си актив. Дортмунци приемат Зенит на 28 октомври.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ