Вратарска грешка зарадва Царско село срещу Черно море (галерия+видео)

Царско село излъга Черно море с 1:0 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача падна в 91-ата минута. В герой за тима си се превърна Мирослав Будинов, който отбеляза дузпа след груба индивидуална грешка на стража Иван Дюлгеров. "Царете" доскоро нямаха загуба, но записаха последователни поражения от Ботев (Враца) и Славия. Отборът на Любослав Пенев е 4-и в класирането. Черно море бе без контузените Родриго Енрике и Мирослав Енчев. Илиан Илиев гласува доверие на Дани Кики от първата минута, а Исмаил Иса се завърна след изтърпяно наказание. По двете крила действаха Илиан Илиев-младши и Матиас Курьор.

Варненци никога не бяха губили от Царско село. В трите мача помежду им в елита балансът бе една победа за "моряците" и две равенства при голова разлика 6:2.  Първата възможност бе в полза на гостите, когато в 12-ата минута след центриране от корнер топката попадна в краката на Дани Кики, но изстрелът му се оказа прекалено слаб и Пласид улови без проблем. 5 минути по-късно удар на Илиев отново не затрудни вратаря на “царете”. @@@ В 20-ата минута се откри и най-добрата възможност за откриване на резултата в полза на Черно море, когато голмайсторът на варненци Матиас Курьор се опита да прехвърли стража на домакините, но без успех.@@@ В 32-ата минута Бандаловски спъна Дани Кики в наказателното поле, като гостите имаха претенции за дузпа. Съдията Никола Попов обаче остана безмълвен и остави играта да продължи.@@@