Лудогорец отново е в групите на Лига Европа! "Орлите" не сгрешиха в Беларус (видео)

Отборът на Лудогорец се класира за пети път в историята си в груповата фаза на Лига Европа. “Орлите” отстраниха с 2:0 Динамо (Брест) в плейофа на надпреварата и отново ще бъдат в основната фаза на втория по сила турнир на Стария континент. Победата дойде през втората част на срещата, като попаденията бяха дело на резервите Елвис Ману и Ихиньо Марин. Като цяло българите бяха по-активният тим през по-голямата част на срещата, въпреки че на моменти домакините също показаха, че не са за подценяване, и заслужено продължават напред.На вратата на българите застана Пламен Илиев, а новото попъление Оливие Вердон действаше заедно с Козмин Моци в центъра на отбраната. По двата фланга в защитата започнаха Сисиньо и Антон Недялков, двойка вътрешни халфове бяха Алекс Сантана и Стефан Баджи, а голмайсторът Клаудиу Кешерю трябваше да бъде захранван с подавания от Каули, Доминик Янков и Бърнард Текпетей.Наставникът на домакините Сергей Ковалчук се спря на схемата 4-3-3, като в атака голямото име Артьом Милевский липсваше от състава и дори не бе в групата. На вратата застана Игнатович, а в защита действаха Юзепчук, Качериди, Кики и Витус. В халфовата линия бяха Кисляк, Биков, Савитски, а в нападение - Твех, Седко и Диало.Първата опасност бе в полза на домакините. В четвъртата минута Павел Седко бе изпуснат зад защитата на Лудогорец, но ударът му по-скоро приличаше на подаване към Пламен Илиев.