Драматично отпадане за Лясков и Олимпия

Българският защитник Ангел Лясков беше титуляр за Олимпия (Любляна), а неговият тим отпадна във втория квалификационен кръг на Лига Европа след домакинска загуба от Жрински (Мостар). Словенците на два пъти повеждаха, но бяха елиминирани с 2:3 след продължения.Лясков игра до края на редовното време, а в началото на продълженията беше сменен от Дражен Багарич. Секунди по-късно Йосип Иванчич вкара победния гол за Жрински.Джордже Иванович даде преднина на Олимпия в 19-ата минута, но в 51-ата Неманя Билбия изравни. Драмата настъпи в последните 10 минути. Първо дебютиралият днес Андрес Вомбергар отново изведе "драконите" напред, но Билбия прати мача в продължения с попадение в 84-ата минута. В началото на първото продължение Иванчич завърши обрата, а Милош Филипович подаде и за трите попадения на Жрински.В следващия кръг отборът от Босна и Херцеговина ще играе срещу АПОЕЛ Никозия.Лига Европа, втори квалификационен кръг:ОЛИМПИЯ (ЛЮБЛЯНА) - ЖРИНСКИ (МОСТАР) 2:2, 2:3 след прод.1:0 Дж. Иванович (19)1:1 Н. Билбия (51)2:1 А. Вомбергар (81)2:2 Н. Билбия (84)2:3 Й. Иванчич (92)