Монтана продължава без загуба след труден успех срещу Етър (видео)

Монтана продължава със страхотното си представяне до момента в efbet Лига! Днес тимът на наставника Никола Спасов победи Етър с 1:0, с което събра актив от 5 точки в 3 мача от началото на сезона. Единственият гол в среща падна в 87-ата минута. Точен за Монтана бе Сергей Герогиев, а преди това домакините пропуснаха и дузпа, изпълнена от Борислав Балджийски. Ударът му срещна гредата и този момент можеше да лиши новака в групата от успех. Двата тима доиграха срещата с по 10 души след червени картони на Божидар Кацаров от състава на Етър и Владимир Айтов от този на Монтана. Монтана излезе като фаворит срещу Етър в днешния мач. Макар и новаци в елита, домакините разполагат с качествен и добре сработен състав, който стигна до две равенства в първите си две срещи - Арда (3:3) и Царско село (0:0). Етър пък е на дъното в класирането без спечелена точка и с голова разлика 0:8. Старши треньорът Петко Петков хвърли оставка, но не само резултатите, а цялостната ситуация в клуба тревожат привържениците на "болярите".При визитата си на Царско село Монтана игра с двама човека по-малко в последните 20 минути, но показа характер и удържа нулевото равенство. Днес съставът на Никола Спасов зарадва феновете си с първи домакински успех в елита от април 2017 година. Тогава на "Огоста" бе повален Ботев (Пловдив).След скандала между Петко Петков и ръководството на Етър, довел до оттеглянето на специалиста, във Велико Търново още не са решили кой да е новият треньор. Отборът днес беше воден от Калоян Чакъров, Марин Стефанов и Тодор Киселичков.

Дебют за Етър направи новото попълнение Преслав Боруков. Нападателят бе уреден с картотека и си партнираше в нападение с Милчо Ангелов. Яни Пехливанов, Никола Колев и Божидар Кацаров действаха в средата на терена. В 8-ата минута отборът на Монтана изпълни по доста интересен начин свободен удар, при който топката достигна до Борислав Балджийски. Той стреля мощно от пеналтерията, а топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата зад Анатоли Господинов. В 16-ата минута  Монтана имаше сериозни претенции към главния съдия Владимир Вълков. Николай Цветков получи подаване в наказателното поле на Етър, а Георги Купенов се хвърли в неговите крака. Реферът обаче не наду свирката.  В 18-ата минута стражът боксира удар на Николай Цветков. Етър отговори с удар с глава на Милчо Ангелов в 35-ата минута. Нападателят на гостите засече центриране на Яни Пехливанов, но ударът му не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно нов удар с глава на Милчо Ангелов излезе в аут. Четири минути преди края на първото полувреме Балджийски получи подаване на границата на наказателното поле. Шутът му с десния крак обаче бе твърде слаб и неточен. В 50-ата минута Иван Михов се придвижи добре в наказателното поле, за да засече центриране от корнер. Ударът му с крак обаче беше неточен и излезе в аут. В 52-ата минута дълго подаване на стража Анатоли Господинов в предни позиции намери Преслав Боруков. Нападателят надбяга защитата на домакините и се озова очи в очи с вратаря Марин Орлинов, който спаси вратата си. Минута по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Яни Пехливанов срещу Сергей Георгиев в наказателното поле. Зад топката застана Балджийски, който прати вратаря в обратния ъгъл, но стреля в страничната греда.  В 62-ата минута Божидар Кацаров остави Етър с човек по-малко на терена.  Така отборът на Монтана записа първи успех през сезона и продължава да бъде непобеден в три мача.  efbet Лига - 3 кръг: