Монтана продължава без загуба след труден успех срещу Етър (видео)

Монтана продължава със страхотното си представяне до момента в efbet Лига! Днес тимът на наставника Никола Спасов победи Етър с 1:0, с което събра актив от 5 точки в 3 мача от началото на сезона. Единственият гол в среща падна в 87-ата минута. Точен за Монтана бе Сергей Герогиев, а преди това домакините пропуснаха и дузпа, изпълнена от Борислав Балджийски. Ударът му срещна гредата и този момент можеше да лиши новака в групата от успех. Двата тима доиграха срещата с по 10 души след червени картони на Божидар Кацаров от състава на Етър и Владимир Айтов от този на Монтана.

Монтана излезе като фаворит срещу Етър в днешния мач. Макар и новаци в елита, домакините разполагат с качествен и добре сработен състав, който стигна до две равенства в първите си две срещи - Арда (3:3) и Царско село (0:0). Етър пък е на дъното в класирането без спечелена точка и с голова разлика 0:8. Старши треньорът Петко Петков хвърли оставка, но не само резултатите, а цялостната ситуация в клуба тревожат привържениците на "болярите".

При визитата си на Царско село Монтана игра с двама човека по-малко в последните 20 минути, но показа характер и удържа нулевото равенство. Днес съставът на Никола Спасов зарадва феновете си с първи домакински успех в елита от април 2017 година. Тогава на "Огоста" бе повален Ботев (Пловдив).

След скандала между Петко Петков и ръководството на Етър, довел до оттеглянето на специалиста, във Велико Търново още не са решили кой да е новият треньор. Отборът днес беше воден от Калоян Чакъров, Марин Стефанов и Тодор Киселичков.

Дебют за Етър направи новото попълнение Преслав Боруков. Нападателят бе уреден с картотека и си партнираше в нападение с Милчо Ангелов. Яни Пехливанов, Никола Колев и Божидар Кацаров действаха в средата на терена.
В 8-ата минута отборът на Монтана изпълни по доста интересен начин свободен удар, при който топката достигна до Борислав Балджийски. Той стреля мощно от пеналтерията, а топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата зад Анатоли Господинов. В 16-ата минута
Монтана имаше сериозни претенции към главния съдия Владимир Вълков. Николай Цветков получи подаване в наказателното поле на Етър, а Георги Купенов се хвърли в неговите крака. Реферът обаче не наду свирката.
В 18-ата минута стражът боксира удар на Николай Цветков.
Етър отговори с удар с глава на Милчо Ангелов в 35-ата минута. Нападателят на гостите засече центриране на Яни Пехливанов, но ударът му не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно нов удар с глава на Милчо Ангелов излезе в аут. Четири минути преди края на първото полувреме Балджийски получи подаване на границата на наказателното поле. Шутът му с десния крак обаче бе твърде слаб и неточен.
В 50-ата минута Иван Михов се придвижи добре в наказателното поле, за да засече центриране от корнер. Ударът му с крак обаче беше неточен и излезе в аут. В 52-ата минута дълго подаване на стража Анатоли Господинов в предни позиции намери Преслав Боруков. Нападателят надбяга защитата на домакините и се озова очи в очи с вратаря Марин Орлинов, който спаси вратата си. Минута по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Яни Пехливанов срещу Сергей Георгиев в наказателното поле. Зад топката застана Балджийски, който прати вратаря в обратния ъгъл, но стреля в страничната греда.
В 62-ата минута Божидар Кацаров остави Етър с човек по-малко на терена.
Опорният полузащитник изрита много грубо Балджийски, заради което получи втори жълт и респективно червен картон. Преди това Кацаров беше пожален от главния съдия, след като влезе много грубо в краката на Георгиев. В 75-ата минута численото равенство на терена беше възстановено. Този път Владимир Айтов от състава на Монтана получи втори жълт картон за нарушение отзад срещу Купенов в противниковото наказателно поле, което със сигурност можеше да си спести. В 83-ата минута удар на Милчо Ангелов срещна тялото на Александър Башлиев. Топката излизаше в ъглов удар, но стражът на домакините реши на плонжира.

В 87-ата минута Монтана се възползва от добра атака, която Сергей Георгиев завърши точно във вратата на Господинов. Балджийски получи добра възможност да стреля под ъгъл към вратата на Етър, Анатоли Господинов се намеси, но топката падна право на крака на Сергей Георгиев, който на няколко метра и без вратар на голлинията нямаше как да сбърка.
Така отборът на Монтана записа първи успех през сезона и продължава да бъде непобеден в три мача.