Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Черно море "удави" Етър, Курьор блести за "моряците" (видео)

Черно море победи изразително Етър с 4:0 като гост в мач от втория кръг на efbet Лига. В играч на мача за "моряците" се превърна Матиас Курьор (4, 9, 76), който отбеляза три попадения. Денислав Ангелов (85) добави още едно. Тимът от Велико Търново се опита да се измъкне от дъното на класирането, където се намира в момента. "Виолетовите" са единственият отбор без спечелена точка и отбелязан гол, след като на старта отстъпиха с 0:3 на Царско село. Черно море също не впечатли в първия си двубой, но имаше късмет да стигне до равенство при визитата на Славия с попадение в последните минути на новото попълнение Стефан Велев.

По принцип "моряците" играят трудно във Велико Търново и нямаха победа на "Ивайло" от 8 години. За последно те бяха спечелили като гост на Етър с 1:0 през 2012-а. През миналия сезон "виолетовите" се наложиха у дома над Черно море с 1:0, но взеха само точка от двете си визити във Варна.

Изненадата в състава на Черно море бе присъствието на Илиан Илиев-младши, който имаше разтежение и се очакваше да пропусне двубоя. След продължително отсъствие в групата попадна Дани Кики, но бе сред резервите. Иван Дюлгеров пък бе предпочетен пред Георги Георгиев на вратата на "моряците".
Още при първия ъглов удар, до който стигнаха възпитаниците на Илиан Илиев, гостите от Варна стигнаха до гол. Това се случи в 4-ата минута, в която Матиас Курьор засече по чудесен начин с глава центриране от ъглов удар на Илиан Илиев. Топката беше насочена право в обратния ъгъл и остави безпомощен Христо Иванов.
Само пет минути по-късно "моряците" отново достигнаха до ъглов удар, от който се стигна до втори гол. И този път най-съобразителен в наказателното поле беше Матиас Курьор, който попадна за втори път в прегръдките на своите съотборници. Илиан Илиев-младши центрира от корнера, Даниел Димов надскочи защитник в лилаво, а топката попадна право на крака на Курьор, който не сбърка.
Много бързо домакините можеха да се върнат в мача, но две страхотни намеси на Иван Дюлгеров не позволиха това да се случи. Антон Огнянов излезе сам срещу вратаря под ъгъл, шутира, но Дюлгеров парира. След това топката отново попадна в краката на Огнянов, но и този път вратарят на Черно море показа висота. В 35-ата минута Милчо Ангелов отправи удар към вратата от малък ъгъл, който премина на сантиметри.
Три минути по-късно Даниел Пехливанов затрудни максимално Дюлгеров с мощен шут в горния ляв ъгъл на вратата, който вратарят блокира с фантастичен плонж. В 43-ата минута Мариян Иванов засече с глава центриране от корнер. Той заби топката в земята, а тя се насочи опасно към дясната греда. Дюлгеров обаче отново успя да запази преднината на "моряците" от два гола.
Второто полувреме започна с по-активни действия на "болярите" в атака в търсене на гол. В 59-ата минута обаче Родриго стреля силно в долния десен ъгъл, а ударът му беше париран от Христо Иванов. Великолепна възможност се откри пред Даниел Пехливанов в 67-ата минута. За съжаление на феновете на Етър, ударът му прелетя над вратата. В 71-ата минута Черно море оцеля, след като веднъж Иван Дюлгеров и на два пъти Цветомир Панов изчистиха от голлинията. Секунди по-късно Валентин Йосков стреля в аут. В 76-ата минута Матиас Курьор оформи своя хеттрик в мача. Пас зад гърба на защитата на Етър намери Курьор, той излезе очи в очи с Христо Иванов, но подаде към Исмаил Иса. Нападателят пък върна жеста към Курьор и той отбеляза в опразнената врата.
В 85-ата минута и Денислав Ангелов се разписа за Черно море след нова асистенция на Исмаил Иса. Нападателят намери своя колега в наказателното поле, а младокът с едно докосване пусна топката покрай Христо Иванов.