Наполи надви Сасуоло, отмениха 4 гола на гостите (видео)

Наполи отново се доближи на точка от Милан след домакинска победа над Сасуоло с 2:0. Отборът на Дженаро Гатузо отдавна не бе запазвал "суха мрежа" на "Сан Паоло", а това стана възможно благодарение на ВАР, тъй като цели 4 гола на гостите бяха отменени заради засади. Попаденията за Наполи вкараха двама футболисти, които се очаква да си тръгнат след края на сезона. Елсеид Хисай откри резултата в 8-ата минута, а в добавеното време се разписа и Алан.

Неаполитанци имат 59 точки и продължават да преследват Рома (61) и Милан (60). Сасуоло остана без успех в последните си 4 мача и заема 8-о място в подреждането с 48 точки. В състава на домакините се завърна Аркадиуш Милик, а Сасуоло беше без наказания Мехди Бурабия и контузените Жереми Бога, Грегоар Дефрел и Педро Обианг. Гостите подходиха много агресивно и Филип Джуричич пропусна да открие резултата, но това направи Хисай в полза на Наполи. Албанецът беше точен след далечен изстрел с десния крак, който изненада стража Андреа Консили. Това беше първи гол за Хисай с екипа на "небесносините", а в цялата си кариера в Серия "А" той има и едно попадение за Емполи. Малко по-късно Пьотър Жиелински изведе Лоренцо Инсиние, който пропусна да удвои аванса на домакините. Самият Жиелински също се размина с гола, а Джуричич прати топката в мрежата на Давид Оспина, но попадението беше отменено заради засада. В 36-ата минута отново Джурчич вкара гол и той отново беше отменен, но този път в засада беше не сърбинът, а неговият съотборник Амед Траоре. В края на полувремето Хисай имаше шанс да вкара още веднъж, но Консили внимаваше. Двата отбора продължиха да играят много открито. В 49-ата минута Франческо Капуто помисли, че е изравнил, но и в тази ситуация имаше флаг за засада, защото Доменико Берарди беше зад защитата на домакините. Двамата бяха замесени и в ситуацията с четвъртото незачетено попадение на Сасуоло, но с тази разлика, че Берарди вкара топката в мрежата, а Капуто бе в нередовно положение. Резервата на Наполи Дрис Мертенс получи жълт картон, заради който няма да играе срещу Интер в следващия кръг. Малко преди края Матео Политано можеше да се разпише срещу бившия си отбор, но нацели гредата. Всичко приключи в добавеното време, когато Мертенс подаде на Алан на границата на наказателното поле и бразилецът с много прецизен удар оформи крайното 2:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА