Парма шокира Наполи на "Тардини"

Сампдория продължи своя възход, а Парма - пропадането си (видео)

Отборът на Парма шокира фаворита Наполи, след като изтръгна победата у дома с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на Серия А. И трите гола в мача паднаха от дузпи. С успеха Парма излезе на 10-ата позиция с 43 точки, докато Наполи остана седми с 56 точки.

Неаполитанците излязоха с много различен състав на "Енио Тардини", след като треньорът Дженаро Гатузо беше извършил седем промени. Извън сметките му останаха Аркадиуш Милик поради контузия, а Дрис Мертенс все още не е напълно възстановен.

Първото полувреме вървеше към 0:0, след като и двата отбора не успяха да реализират положенията си. В добавеното време обаче домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Марио Руи наруши баланса на Алберто Граси в наказателното поле. Зад топката застана Джанлука Капрари, който успя да преодолее вратаря Алекс Мерет, като го прати в противоположния ъгъл. Това беше първи гол за Капрари с екипа на Парма.

Втората част очаквано започна с натиск на гостите. Така се стигна до 53-ата минута, когато Наполи получи право да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Граси. Реферът взе решението си след намесата на ВАР, като и в този случай отсъждането на наказателен удар беше малко пресилено. С удар по земя Лоренцо Инсиние върна равенството в резултата, което оживи мача.

По-добрите възможности за гол бяха пред Наполи, като в 74-ата минута Ървинг Лозано принуди вратаря на "дуковете" максимално да се разтегне, за да изчисти. В 80-ата удар на Инсиние отблизо беше изчистен от бранител на Парма. Малко нелогично в 85-ата минута Парма стигна до втора дузпа при една от редките си атаки, след като Калиду Кулибали фаулира Деян Кулушевски. Зад топката застана именно Кулушевски, който изведе тима си напред. До края Наполи яростно атакуваше, но пропуски пред вратата направиха Амин Юнес и Ди Лоренцо.