Ювентус донесе радост на рекордьора Буфон, Роналдо с дългочакан гол (видео)

Отборът на Ювентус постигна убедителна победа с 4:1 при домакинството си на градския съперник Торино, с което беше открит 30-ия кръг в Серия “А”. Попаденията за “бианконерите” отбелязаха Пауло Дибала (3’), Хуан Куадрадо (29’), Кристиано Роналдо (61') и Кофи Джиджи (87' - автогол), а Андреа Белоти (45+6') беше точен от дузпа за гостите. Това бе 648-и мач за Джанлуиджи Буфон в италианския елит, с което той изпревари легендата на Милан Паоло Малдини за първото място във вечната ранглиста в това отношение.
Освен появата на Буфон, други промени в състава на Маурицио Сари нямаше, като отново тримата в атака бяха Федерико Бернардески, Дибала и Роналдо. Капитанът днес Джорджо Киелини пък записа своя двубой номер 400 за клуба. Междувременно, Торино бяха подредени в 3-5-2 със Симоне Верди и Белоти като нападатели. Още в третата минута Ювентус поведе в резултата. Куадрадо подаде топката на Дибала в наказателното поле. Аржентинецът финтира двама противникови защитници, а ударът му рикошира в крака на Армандо Ицо, за да се озове в мрежата за 1:0. В 11-ата минута Бернардески отправи удар с глава след центриране от корнер, но той мина покрай вратата. Секунди по-късно Салваторе Сиригу се справи с далечен удар на Данило. В 18-ата стражът изби и шут на Роналдо, след което Бернардески се провали в опита си да се разпише със задна ножица. В 25-ата италианският национал се отчете с нов пропуск. В 29-ата Роналдо достави топката на Куадрадо, който преодоля съперников бранител и я прати в далечния долен ъгъл на вратата. Две минути по-късно Буфон се намеси за първи път в мача при изстрел на Верди. В добавеното време шут на Верди срещна горната част на бедрото на Матайс де Лихт, след което и неговата ръка. Съдията реши да прегледа ситуацията чрез ВАР и посочи бялата точка. Бранителят получи и жълт картон, заради който ще е наказан за дербито с Милан. Белоти се зае с изпълнението на дузпата, оказало се твърде силно за Буфон, който не успя да го спаси.