Сасуоло унижи Фиорентина на "Артемио Франки"

Президентът на Фиорентина призова за промяна на начина на използване на ВАР

Отборът на Сасуоло разгроми Фиорентина като гост с 3:1 в двубой от 29-ия кръг на Серия А. Мачът противопостави "съседи" в средата на таблицата във временното класиране и нямаше особен залог. Това обаче не оправдава "виолетовите", които нямат победа след подновяването на сезона. Сасуоло също стигна до първи успех след двете зрелищни ремита с Интер и Верона, завършили 3:3.Резултатът откри Грегоар Дефрел, който играе в Сасуоло като отдаден под наем от Рома. Французинът се разписа от дузпа в 24-ата минута. В 35-ата той удвои аванса на Сасуоло, след като получи топката някъде около точката за изпълнение на дузпа и без колебание я прати в мрежата с удар с десния крак. В 61-ата минута турският бранител на Сасуоло Мерт Мюлдур направи резултата класически, след като се възползва от разсеяна игра на отбраната на Фиорентина.Домакините все пак стигнаха до почетен гол в края, когато влезлият като резерва Патрик Кутроне порази вратата на Джанлука Пеголо. С победата Сасуоло се утвърди на 12-ото място с 37 точки, докато Фиорентина е една позиция по-надолу с 31. Лидер е Ювентус със 72.СТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИ