Бургос изхвърли Андора и чака победа на Валенсия, за да продължи напред

Сан Пабло Бургос официално елиминира Андора от битката за полуфиналната фаза на Лига Ендеса, след като направи чудесен обрат и се наложи с крайното 88:86 (17:22, 23:31, 22:19, 26:14). Така победителите за момента заемат второто място в класирането в група Б с баланс 3-2, като единствено победа на Валенсия над Гран Канария зависи от продължаването им напред. Андора отпада с 2 победи и 3 загуби.

Двубоят предложи изключително равностойна игра и си личеше, че нито един от двата отбора не иска да отпада от битката за титлата. Играчите на Андора обаче първи нанесоха по-сериозния удар след три поредни тройки на резервата Давид Йелинек, дошли в края на първия период и оформили крайното 17:22 след първите 10 минути. Серия от 0:12 за символичните гости даде първата двуцифрена разлика в мача при 23:34. Бургос смъкна дефицита си, но след това нови силни изяви на момчетата на Ибон Наваро увеличиха преднината на тима си на 16 точки, преди Тад МакФадън да закрие частта с тройка от центъра при 40:53. През третата четвърт символичните домакини се събудиха и намалиха малка част от изоставането си, преди да властват на паркета в четвъртия период. Чудесни изяви на Драган Апич, Тад МакФадън и Феран Басас върнаха интригата в мача и оставиха всичко да се решава в последните минути на срещата.