Саутхамптън накара Норич да съжалява за подновяването на първенство (видео)

Саутхамптън изигра отличен първи мач след подновяването на Висшата лига. "Светците" спечелиха с 3:0 при гостуването си на Норич. Гостите решиха двубой през второто полувреме, в което напълно доминираха и реализира и трите си попадения. Дани Ингс откри резултата малко след почивката. Армстронг удвои аванса на Саутхамптън в 54-ата минута, а Редмънд направи резултата класически в 79-ата минута.Отборът на Ралф Хазенхютъл се изравни по точки с Евертън, който е на 12-ото място, и има преднина от 10 точки пред Борменут, заемащ най-високото място в зоната на изпадащите. Норич без конкуренция държи последното място в класирането, а днешното му представяне показа, че ще трябва да се случи чудо, за да се спаси.

В самото начало на срещата събитията на терена не предвещаваха крайния изход, тъй като Норич започна по-активно и създадоха 2-3 положения. Постепенно обаче "светците" взеха инициативата. В 34-ата минута Дани Ингс стреля от добра позиция, но топката се удари в гредата. Бившият нападател на Ливърпул се реваншира в началото на второто полувреме, когато отбеляза 16-ия си гол в първенството от началото на сезона. Той получи топката от Армстронг и с хубав удар не остави шансове на тим Крул. Малко по-късно Стюърт Армстронг удвои аванса на гостите и до голяма степен реши мача. До края на срещата "светците" имаха голямо предимство и без проблеми стигнаха до успеха. Удар на Уорд-Праус бе изчистен от голлинията. Попадение на Норич пък бе отменено поради засада. Нейтън Редмън отбеляза трети гол за Саутхамптън в 79-ата минута. Атаката бе започната от Ингс, който проби и намери Обафеми, а той намери Редмън.

НОРИЧ - САУТХАМПТЪН 0:3