Култард: Алонсо може да си вземе една година почивка

Пилотът на Ред Бул Дейвид Култард посъветва Фернандо Алонсо, ако не успее да си намери подходящ отбор преди началото на сезона, да си вземе една година почивка и след това да се завърне и да стане шампион. Като най-вероятен отбор за Алонсо се смята Рено, за които той спечели две поредни световни титла през 2005 и 2006 г. Французите обаче бяха забъркани в най-новия шпионски скандал заради използвана секретна техническа информация от тима на Макларън-Мерцедес и Алонсо ще изчака решението на Световния автомобилен съвет в четвъртък.

Другата възможност за Фернандо е Ред Бул. Култард обаче няма намерение да отстъпи мястото си и посъветва испанеца да си вземе едногодишна почивка, както това направи в миналото великият Ален Прост.

"Алонсо може да си вземе една година почивка. Не смятам, че това ще бъде проблем за него. Прост го направи през 1992 г. и се завърна след една година, печелейки титлата. Ако си осигуриш една от двете най-добри коли, то имаш голям шанс да станеш световен шампион. Той няма възможност да кара за Ферари или Макларън, а това бяха миналогодишните най-добри отбори”, сподели Култард. „Тази година обаче се видя колко е трудно да спечелиш титлата дори и да разполагаш с бърза кола. Ако на Фернандо не му беше достатъчно да печели с Макларън, то какъв е смисъла да идва в Ред Бул”, завърши той.

 

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg

 

Още от Моторни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти