Уникален Пламен Константинов носи Суперкупата на Ираклис

Капитанът на мъжкия национален отбор на България Пламен Константинов и неговият тим Ираклис спечелиха Суперкупата на Гърция. Шампионите от Солун стигнаха до драматичен успех над Панатинайкос в Лариса с 3:2 (16:25, 25:20, 16:25, 25:16, 15:13) за 2,20 часа игра.

Първият гейм бе спечелен убедително от ПАО с 25:16 благодарение на отличните атаки на германския национал Бьорн Андрае, докато Ираклис разчиташе основно на Пламен Константинов. В началото на втория гейм колумбийския волейболист на Панатинайкос Либерман Агамес излезе от игра и “зелените” загубиха предимството си. Същевременно с помощта на отличните сервиси на Константинов и успешните му атаки Ираклис спечели втората част с 25:20 и изравни 1:1.Третият гейм на мача бе отново за волейболистите на ПАО с по-постоянна игра и поведоха с 2:1 гейма. Последва мигновен отговор на Ираклис и до средата на четвъртия гейм шампионите на Гърция водеха с 13:6. Константинов и компания спокойно доиграха гейма, който спечелиха с 25:16 и вкараха срещата в тай-брек.Пламен Константинов и съотборниците му бяха на път да загубят трофея, след като в тай-брека губеха с 1:5 точки. Последва мобилизация в редиците на волейболистите на Ираклис, които изравниха при 8:8 и поведоха с 13:10. в Крайна сметка Константинов и компания стигнаха до успех в 5-атат част с 15:13 и с 3:2 гейма в мача. Така Ираклис и Пламен Константинов спечелиха з втора поредна година Суперкупата на Гърция, след като триумфираха и през 2007 година.

ФОТОГАЛИРИЯ от мача за Суперкупата на Гърция Ираклис - Панатинайкос 3:2 може да видите ТУК!!!