Вятър лиши Ивет Лалова от финал и на 200 м (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)
Ивет Лалова приключи по достоен начин участието си на Световното първенство по лека атлетика в Дегу (Република Корея). Българката не успя да се класира за финала на 200 метра, след като завърши трета в третата полуфинална серия с резултат 23,03 сек. Тя обаче имаше нещастието да бяга с насрещен вятър от 1,8 м/сек, като в нейната серия условията бяха най-неблагоприятни. От тази серия за финала се класираха двете големи фаворитки за титлата – двукратната олимпийска шампионка Вероника Кембъл-Браун (Ямайка) с 22,53 сек и трикратната световна шампионка на половин обиколка Алисън Филикс (САЩ) с 22,67 сек.С най-добър резултат за финала, който е утре в 14:55 часа българско време, се класира водачката в планетарната ранглиста за сезона Шалонда Соломон (САЩ), която спечели втората серия с 22,46 сек (- 0,1 м/сек). Втора тук се нареди Керън Стюърт (Ямайка) с 22,77 сек. В тази серия бяха и двете атлетки, които намериха място във финала по време – украинката Христина Стуй с личен рекорд от 22,79 сек и 35-годишната Деби Фъргюсън-Маккензи (Бахама) с 22,85 сек.
Място сред най-добрите осем намериха още световната шампионка от Дегу на 100 м Кармелита Джетър (САЩ) с 22,47 сек (- 0,7 м/сек) и ямайката Шерън Симпсън с 22,88 сек.
С постижението си от 23,03 сек от днес Лалова зае 13-о място в крайното подреждане. Припомняме, че във финала на 100 м българката зае седмото място, като беше единствената европейка и единствената бяла жена във финала.ФОТОГАЛЕРИЯ