Десет от Мерсин не успяха да удържат Галатасарай, Делев влезе като смяна

Отборът на Мерсин доста затрудни гранда Галатасарай в домаинството си от 27-ия кръг в турската Супер лига, но все пак загуби с 1:3. Домакините играха с 10 човека от 58-ата минута и макар да стояха доста прилично, не успяха да измъкнат нищо от мача. Българинът Спас Делев се влезе кота смяна в 38-ата минута и се отчете с един пропуск в края на първата част.Галатасарай откри резултата в 28-ата минута чрез Атеш, а в 58-ата минута Мерсин остана в намален състав, след като Аташ бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това домакините съумяха да стигнат до изравняване в 76-ата минута чрез Гювен, но в 82-ата минута гостите си спечелиха дузпа, реализирана от Инан, а в добавеното време Галатасарай окончателно сложи точка на спора с ново попадение на Атеш.С тази победа Галатасарай събра актив от 60 точки и се откъсна далеч пред преследвачите си на върха в класирането. Мерсин пък се намира на 12-ото място с 33 точки.