С 11 чужденци Етър шокира Черно море, Гонзо и българския футбол

Етър сътвори сензацията на 17-ия кръг в "А" група, след като спечели с 1:0 при гостуването си на Черно море във Варна. Единственото попадение реализира резервата Мехмед, който се разписа в 77-та минута със страхотен шут от 30 метра.Моряците бяха по-добрият отбор почти през всичките 90 минути, но стражът на виолетовите Ненад Филипович направи няколко страхотни спасявания.В състава на гостите направи впечатление големия брой чужденци. Осем от тях започнаха като титуляри, трима влязоха след почивката, а още толкова бяха резерви, но не получиха шанс за изява.Така Етър, който събра играчи от знайни и незнайни чуждестранни отбори, постигна втора поредна победа през пролетта и вече е само на точка от спасителното 12-о място. Тимът на Георги Иванов пък инкасира втора поредна загуба в "А" група и е на две точки от зоната на изпадащите отбори.През първото полувреме домакините имаха сериозно предимство, което обаче не успяха да материализират. Още в 3-та минута Георги Илиев получи топката в наказателното поле, стреля, но ударът му излезе в аут.В 17-та минута шут на Райков мина над напречната греда.В 25-та минута моряците можеха да открият резултата. Георги Илиев стреля от фаул, стражът на гостите Филипович успя да докосне топката, която се отби в гредата. При добавката Идалго стреля, но Филипович изби в корнер.След почивката ситуацията на терена не се промени кой знае колко много. Секунди след началния съдийски сигнал за втората част Филипович спаси идстрел на Идалго. Малко по-късно Райков стреля в аут.В 54-та минута стражът на Етър спаси шут на Божилов, а после изстрели на Идалго, Райков и Георги Илиев.Така се стигна до 77-та минута, в която Мехмед заби страхотен гол с втория удар на играч на Етър по посока на домакинската врата.Попадението обърка футболистите на Георги Иванов и до края на срещата те не създадоха опасни положения пред виолетовата врата.ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 0:10:1 Мехмед 77СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ