С 11 чужденци Етър шокира Черно море, Гонзо и българския футбол

Етър сътвори сензацията на 17-ия кръг в "А" група, след като спечели с 1:0 при гостуването си на Черно море във Варна. Единственото попадение реализира резервата Мехмед, който се разписа в 77-та минута със страхотен шут от 30 метра.

Моряците бяха по-добрият отбор почти през всичките 90 минути, но стражът на виолетовите Ненад Филипович направи няколко страхотни спасявания.

В състава на гостите направи впечатление големия брой чужденци. Осем от тях започнаха като титуляри, трима влязоха след почивката, а още толкова бяха резерви, но не получиха шанс за изява.

Така Етър, който събра играчи от знайни и незнайни чуждестранни отбори, постигна втора поредна победа през пролетта и вече е само на точка от спасителното 12-о място. Тимът на Георги Иванов пък инкасира втора поредна загуба в "А" група и е на две точки от зоната на изпадащите отбори.

През първото полувреме домакините имаха сериозно предимство, което обаче не успяха да материализират. Още в 3-та минута Георги Илиев получи топката в наказателното поле, стреля, но ударът му излезе в аут.

В 17-та минута шут на Райков мина над напречната греда.

В 25-та минута моряците можеха да открият резултата. Георги Илиев стреля от фаул, стражът на гостите Филипович успя да докосне топката, която се отби в гредата. При добавката Идалго стреля, но Филипович изби в корнер.

След почивката ситуацията на терена не се промени кой знае колко много. Секунди след началния съдийски сигнал за втората част Филипович спаси идстрел на Идалго. Малко по-късно Райков стреля в аут.

В 54-та минута стражът на Етър спаси шут на Божилов, а после изстрели на Идалго, Райков и Георги Илиев.

Така се стигна до 77-та минута, в която Мехмед заби страхотен гол с втория удар на играч на Етър по посока на домакинската врата.

Попадението обърка футболистите на Георги Иванов и до края на срещата те не създадоха опасни положения пред виолетовата врата.

ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 0:1