Перфектни шест за Атлетико, Диего Коща настигна Меси (видео)

Великолепното представяне на Атлетико Мадрид продължава. Отборът на Диего Симеоне постигна шеста поредна победа в Примера и отново се изравни по точки с шампиона Барселона. Днес "дюшекчиите" се наложиха с 2:1 над Осасуна, като и двата гола отбеляза Диего Коща. Бразилецът вече има 7 попадения от началото на сезона и е лидер при стрелците, заедно с Лионел Меси.Домакините стартираха мощно и в средата на първото полувреме вече водеха с 2:0. Диего Коща откри резултата в 18-ата минута след пас на Хуан Франсиско Торес - Хуанфран. Малко по-рано Сисиано Гонсалес - Сиси пропусна да даде аванс на гостите, като стреля в гредата.В 24-ата минута Коке центрира и Коща с глава прати топката за втори път във вратата на Андрес Фернандес. Мадридчани се успокоиха и допуснаха Осасуна да се върне в мача. Точно преди почивката Ориол Риера намали в момент, в който Атлетико беше с човек по-малко, защото Марио Суарес получаваше лекарска помощ.През втората част Атлетико пропусна да реши всичко с трети гол. Най-добрите положения се откриха пред Арда Туран, но турчинът не показа достатъчно хладнокръвие. Осасуна можеше сензационно да изравни след груба грешка на Жоао Миранда в 60-ата минута, но Емилиано Арментерос прати топката в аут.Поредната победа ще позволи на Атлетико да влезе с приповдигнато настроение в столичното дерби с Реал Мадрид през уикенда. "Рохибланкос" имат две точки преднина пред кралския клуб, а освен това Симеоне запази силите на някои от титулярите си, като Филипе Луиш, Давид Вийя и Габи Фернандес. Бразилският бранител изобщо не се появи в игра, а Вийя и Габи се включиха като резерви.Осасуна записа пета загуба от шест мача и е в зоната на изпадащите с едва 3 точки. В следващия кръг тимът от Памплона приема Леванте.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА