Барселона продължи победната си серия, Неймар се отпуши (видео)

Барселона продължи победния си ход в Примера дивисион, след като разгроми с 4:1 у дома Реал Сосиедад в среща от шестия кръг и продължава без загубена точка. В основата на успеха на каталунците и в този мач беше магическото дуо Неймар - Меси. Двамата се отчетоха с по едно попадение, а в края на срещата бяха заменени, за да оберат овациите на публиката на "Камп Ноу". За Неймар това беше първи гол с екипа на Барселона в първенството. По този начин той повтори постижението на Тиери Анри, който също отбеляза първото си попадение с екипа на Барса в шампионата в 6-ия мач.

Двубоят започна с греда за гостите от Сан Себастиан. Сеферович с изстрел от 20-ина метра още във втората минута изправи косите на зрителите, но опасенията за изненада бяха бързо разсеяни. В 4-ата минута Неймар откри, след като се възползва от голямо неразбирателство в наказателното поле на гостите. Самият футболист също остана учуден, че е опънал мрежата. Три минути по-късно Меси на свой ред наказа Реал Сосиедад.

Неймар напредна на скорост в полето на гостите, центрира към Алексис Санчес, но той не успя да играе с топката. Дебнещият Меси обаче беше наблизо и с глава удвои аванса на Барса. В 23-ата минута Серхио Бускетс направи резултата класически. Меси изпусна да вкара топката преди това, тя отлетя на 20-ина метра, откъдето Бускетс от воле я прати в мрежата. В 35-ата минута Хавиер Масчерано беше заменен принудително от Марк Бартра. Аржентинецът се контузи още в 3-ата минута след сблъсък със съотборника си Серхио Бускетс и болките му се оказаха прекалено силни, за да доиграе мача. През втората част Барса намали оборотите и това позволи на гостите да стигнат по почетно попадение чрез Алберто де ла Бейя. Надеждите за нещо повече обаче бяха попарени в 77-ата минута, когато резервата Марк Бартра оформи крайното 4:1.