Силни отбори пристигат за второто издание на Купа Пловдив

Второто издание на международния турнир по волейбол за жени за Купа Пловдив ще се проведе от четвъртък до събота тази седмица в зала "Олимпиада" в Града под тепетата.
Тази година отборите, гостуващи на домакина на надпреварата Марица, ще са по-силни и от миналогодишните. Единият от тях е турският Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса), който вече е в Пловдив на подготовка. Този тим идва като пети в крайното класиране от последния сезон на може би най-силното женско национално първенство в света, като ще представя страната си и във втория по сила европейски клубен турнир – за Купата на CEV. Да се пребори за трофея ще се опита и румънският вицешампион и участник в предстоящата Шампионска лига Динамо Ромпрест (Букурещ), за който ще се състезават и три български националки – Цветелина Заркова, Мария Каракашева и Диана Ненова. След като спечели редовния сезон на последното първенство на Румъния, столичният гранд стигна и до финалната плейофна серия, която загуби от Сиинца (Бакъу). Четвъртият участник във вече традиционния турнир ще бъде гръцкият гранд Ираклис (Солун), който завърши на шесто място в първенството на Южната ни съседка. Програма на турнира: Четвъртък (26 септември) 16:00 часа: Бурса - Ираклис 18:00 часа: Марица - Динамо Петък (27 септември) 16:00 часа: Ираклис - Динамо 18:00 часа: Марица - Бурса Събота (28 септември) 16:00 часа: Динамо - Бурса 18:00 часа: Марица - Ираклис volleymaritza.bg Снимка: BGvolleyball.com