Победата остана мираж за Том, отборът на Живко Миланов изпусна Анжи (видео)

Бившият защитник на Левски Живко Миланов игра цял мач при домакинското равенство на Том срещу Анжи в мач от 8-ия кръг на руското първенство. Срещата завърши 2:2, като това е първа точка за тима от Томск, който до момента имаше 7 последователни загуби. Футболистите на Анатолий Давидов обаче трябва горчиво да съжаляват, че изпуснаха победата, защото в началото на второто полувреме имаха аванс от два гола и позволиха на гостите да изравнят. Анжи също е без победа и заема 14-о място във временното класиране. Въпреки отчайващо си представяне до момента, футболистите на Том започнаха със самочувствие и изиграха най-силното си полувреме от началото на сезона. Живко Миланов по традиция се включваше в повечето атаки на своя отбор и дори имаше шанс да открие резултата, но в 14-ата минута Михаил Кержаков спаси негов изстрел. Следващата възможност за гол се откри пред Валерий Сорокин, но той от три метра прати топката в аут. Все пак, в 30-ата минута логиката възтържествува и домакините поведоха. Гола отбеляза Ян Холенда. Чешкият нападател се оказа на точното място при едно разбъркване в наказателното поле и се разписа срещу бившия си тим.Том се доближи до първата си победа в 47-ата минута, когато Игор Портнягин вкара за 2:0 от дузпа. Нарушението в наказателното поле извърши Александър Епуряну срещу Холенда. Малко по-късно обаче гостите от Махачкала също получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Максим Бордачов фаулира Исламнур Абдулавов и Соломатин не остави шансове на Младен Божович - 1:2.Това попадение доведе до импулс в редиците на Анжи и гостите трайно се настаниха в половината на Том. При едно от многото центрирания Живко Миланов се сблъска с Али Гаджибеков и имаше нужда от медицинска помощ. В 64-ата минута унгарският халф Адам Пинтер направи непростима грешка и подари топката на Гаджибеков, който веднага подаде на Никита Бурмистров, а той с прецизен изстрел изравни.До края и двата отбора внимаваха да не загубят макар равенството да не им помогна да се изкачат в класирането. Единственият друг тим, който не познава вкуса на победата след първите 8 кръга, е Терек.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГOЛМАЙСТОРИПРОГРАМА