Германия би ходом, Клозе не надмина Герд Мюлер (видео)

Германия се доближи на един мач от класиране на световното първенство в Бразилия догодина. Бундестимът не срещна никакви проблеми при гостуването си на Фарьорските острови и спечели с 3:0. Пер Мертезакер, Месут Йозил и Томас Мюлер отбелязаха головете във вратата на домакините, които са на дъното в класирането без спечелена точка. Това означава, че Германия може да си осигури директна виза за Мондиал 2014 на 11 октомври, когато приема Ейре.Може би най-любопитното в този мач беше дали Мирослав Клозе ще се разпише и ще излезе еднолично начело във вечната ранглиста на голмайсторите за Германия. Опитният нападател започна като титуляр, но не можа да преодолее вратаря на домакините Гунар Нилсен и остава с 68 попадения, колкото има и Герд Мюлер.Германците поведоха в средата на първото полувреме с гол на Мертезакер след асистенция на Жером Боатенг. Футболистите на Йоахим Льов обаче действаха доста пестеливо и до известна степен разочароваха с представянето си. Второто попадение падна чак в 74-ата минута. Негов автор бе Йозил от дузпа. За нарушението срещу Томас Мюлер защитникът на домакините Атли Грегерсон получи червен картон.В самия край на мача Мюлер също записа името си сред голмайсторите. Филип Лаам направи добър пробив отдясно и подаде към съотборника си в Байерн (Мюнхен), за когото не бе проблем да оформи крайния резултат.ФАРЬОРСКИ ОСТРОВИ - ГЕРМАНИЯ 0:30:1 Мертезакер (22)0:2 Йозил (74) д.0:3 Мюлер (84)МИНУТА ПО МИНУТАКласиране в групата:1. Германия 22 т.2. Швеция 17 т.3. Австрия 14 т.4. Ейре 11 т.5. Казахстан 4 т.6. Фарьорски о-ви 0 т.