Младок засили Швейцария към световните финали

Националният отбор на Швейцария вече е почти сигурен участник на световното първенство в Бразилия догодина. Тази вечер "кръстоносците" постигнаха победа с 2:0 над Норвегия и се откъснаха далеч напред на върха в класирането в група "Е". Ако по-късно тази вечер Албания не успее да победи Исландия като гост, това ще означава, че швейцарците официално си гарантират участие на финалите догодина.И двата гола за гостите отбеляза младокът Фабиан Шаер. Първо той откри резултата в 13-ата минута, след като успя да надскочи Бреде Хангеланд и да отбележи с глава. След това нападателят отново се разписа с глава в 51-ата минута, с което официално подпечата успеха на своя тим.Така Швейцария вече има 18 точки на върха в класирането, със 7 повече от втория Норвегия и с 8 повече от третия Албания, който обаче има мач по-малко. До края на квалификациите има да се изиграят два кръга.